Znaki zodiaku — jak je odczytywać?

Od pewnego czasu, ogromną popularnością cieszą się znaki zodiaku, jak i wiedza na ich temat. Okazuje się bowiem, że każdy z nas ma trzy takie znaki, a nie jeden. Skąd się to wzięło? Otóż na wielu platformach społecznościowych można w ostatnim czasie zauważyć wzrost zainteresowania sprawami duchowymi. Wiąże się to z manifestacjami, spokojem ducha, jak również znakami zodiaku. Okazuje się, że wśród znaków zodiaku rozróżniamy znaki słoneczne, księżycowe i ascendent. Zdecydowanie może brzmieć to zdumiewająco, lecz przychodzimy z wytłumaczeniem. Na wielu stronach internetowych można znaleźć coś takiego, jak horoskop urodzeniowy. Wpisujemy w nich swoją datę i dokładną godzinę urodzenia, a także miejscowość. W ten sposób, owy kalkulator wylicza, jaki znak mamy słoneczny, jaki w księżycu, a jaki w ascendencie. Ponadto, pojawiają się również znaki we wszystkich planetach, czyli w Merkurym, Wenus, Marsie, Jowiszu, Saturnie, Uranie, Neptunie i ciele niebieskim — Plutonie. Najważniejsza, jednak jest pierwsza trójka i to ona zaważa o naszej osobowości i charakterze.

Znaki zodiaku — słońce, księżyc, ascendent

Znaki słoneczne

Rozpocznijmy od słońca, gdyż jest to najprostsze do wytłumaczenia. Znak słoneczny to ten, który zostaje nam przyznawany na podstawie naszego miesiąca urodzenia. Odpowiada on za informacje o naszym charakterze, czy predyspozycjach zawodowych. Ponadto, przedstawia fakty odnośnie talentów i celów, jakie chcesz osiągnąć. Co więcej, słoneczne znaki zodiaku mówią Twoim podejściu do życia, jak i do przeciwności stających na drodze. Znaków słonecznych jest dwanaście i przypadają na określone czasy, w danych miesiącach. W skrócie:

 • Wodnik - 20 stycznia - 18 lutego;
 • Ryby - 19 lutego - 19 marca.
 • Baran - 21 marca - 19 kwietnia;
 • Byk - 20 kwietnia - 22 maja;
 • Bliźnięta - 23 maja - 21 czerwca;
 • Rak - 22 czerwca - 22 lipca;
 • Lew - 23 lipca - 23 sierpnia;
 • Panna - 24 sierpnia - 22 września;
 • Waga - 23 września - 22 października;
 • Skorpion - 23 października - 21 listopada;
 • Strzelec - 22 listopada - 21 grudnia;
 • Koziorożec - 22 grudnia - 19 stycznia;

Powyższe znaki są bazowymi do wszystkich nowych odmian, jakie dzisiaj poznacie. Tak, więc nowych znaków zodiaku nie przybędzie, ale ich znaczeń — owszem.

Znaki zodiaku w księżycu

Tym razem wchodzimy w nieznane. Znak księżycowy informuje bowiem o innych faktach niż jego poprzednik. Z niego dowiadujemy się o swoich czułych punktach, z powodu których odczuwamy wrażliwość. Ponadto, to właśnie z niego czerpiemy wiedzę na temat naszego światopoglądu. Znaki w księżycu to podpowiedzi z naszej podświadomości, a także jak wyglądają nasze relacje z matką. Pozwala to na zrozumienie siebie, jak i punktu widzenia swojej rodzicielki.

Ascendent

Jest to właściwie najważniejszy aspekt z całej zodiakowej trójki. Wschodzi on na niebie w czasie Twojego urodzenia. To on mówi najwięcej o Tobie, Twoim charakterze i działaniach. Co więcej, ascendent informuje o Twoim wyglądzie zewnętrznym. Możemy z niego wyciągnąć fakty, które mówią, jak postrzegają nas inni — i tym samym, jak nas oceniają. Jest to więc skorupa, którą przywdziewamy dla ludzi, którzy na jej podstawie wyrabiają sobie na nasz temat jakąś opinię.

Znaki chińskie — kalendarz chiński

Na temat naszego horoskopu i jego postrzegania, przedstawiliśmy już najważniejsze fakty. Warto, więc zagłębić się w dalsze informacje związane z omawianym tematem. Otóż kalendarz chiński, w przeciwieństwie do naszego, znajduje się w księżycu, a nie w słońcu. W przypadku tego kalendarza mamy podzielenie na dwanaście cyklów, a każdy z nich trwa jeden rok. Każdy rok ma przypisane swoje zodiakalne zwierzę, które jest naszym znakiem zodiaku. Wśród owych zwierząt znajdują się: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies oraz Świnia. Warto nadmienić, że lata nie rozpoczynają się od stycznia danego roku, a raczej są ruchome. Najczęściej takie daty opiewają na środek/koniec stycznia i luty. Nie jest, więc tak łatwo sprawdzić, jaki posiadamy znak chiński, lecz przy pomocy internetowych kalendarzy, z pewnością uda się tego dowiedzieć.

Znaki zodiaku — podsumowanie

Jak widać, astrologia, horoskopy, czy kalendarze to bardzo obszerny orzech do zgryzienia. Z tego względu, jeśli chcesz dalej zgłębiać owy temat, warto zajrzeć do większej ilości źródeł. Radzimy jednak, by nie zatracać się we wszystkim, o czym czytacie, gdyż znaki zodiaku nie definiują tego kim jesteście. Jeśli jakiś horoskop mówi, że powinieneś mieć taki charakter, a nie widzisz go w sobie, to trudno. Nie zmieniaj na siłę, tego kim jesteś. Najważniejsze bowiem jest to, aby jasno myśleć i nie dawać się omamiać. Mamy nadzieję, że odpowiednio nakreśliliśmy i wyczerpaliśmy temat, jakim są zjawiska astrologiczne i horoskopy.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie są znaki zodiaku?

Wodnik - 20 stycznia - 18 lutego; Ryby - 19 lutego - 19 marca. Baran - 21 marca - 19 kwietnia; Byk - 20 kwietnia - 22 maja; Bliźnięta - 23 maja - 21 czerwca; Rak - 22 czerwca - 22 lipca; Lew - 23 lipca - 23 sierpnia; Panna - 24 sierpnia - 22 września; Waga - 23 września - 22 października; Skorpion - 23 października - 21 listopada; Strzelec - 22 listopada - 21 grudnia; Koziorożec - 22 grudnia - 19 stycznia;

Jakie są znaki w kalendarzu chińskim?

Wśród zwierząt, które definiują nasz znak na podstawie roku urodzenia, znajdują się: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies oraz Świnia.