Co To Jest MET GALA? - Ciekawostki i Stylizacje

MET Gala ostatnimi czasy jest na ustach wszystkich, którzy doceniają modę i ciekawy sposób jej przedstawiania. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, co to za wydarzenie. Tak, więc przychodzimy z pomocą! Oficjalna nazwa gali to Costume Institute Gala, a jej celem jest zbieranie funduszy na rzecz  Costume Institute w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Od 74 lat odbywała się w owym muzeum, a podczas imprezy przedstawiano przedpremierową coroczną wystawę mody. MET Gala w poprzednim roku odbywała się w formie cyfrowej, natomiast tego roku (13 września) znów powróciła do fizycznej wersji. Gala odbywa się zazwyczaj w pierwszy poniedziałek maja. W tym roku jednak data została przeniesiona na wrzesień, aby mieć pewność, że większość osób będzie zaszczepiona.

Organizatorem całego wydarzenia jest Anna Wintour, czyli redaktor naczelna amerykańskiego wydania czasopisma „Vogue”. Kobieta decyduje o tym, jak będzie wyglądała lista gościa, więc nie na gali nie znajdują niezasłużone w jej oczach osobistości. To właśnie na gali widać, kto tak naprawdę liczy się w show-biznesie. Zapraszane są gwiazdy kina, teatru, sportu, muzyki i wielu innych dziedzin. Możecie więc być zdziwieni faktem, że na imprezie nie ma nawet 1000 osób.

MET Gala — impreza tematyczna

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że MET Gala jest wydarzeniem tematycznym. Co roku, na długo przed galą zostaje ogłoszony temat wydarzenia. Gwiazdy pojawiające się w Metropolitan Museum of Art są więc jeszcze bardziej prześwietlane przez fotografów niż zwykle. Rokiem, który zdecydowanie poruszył cudownymi stylizacjami świat, był 2019. Tematem tamtorocznego balu był “Camp: Notes on Fashion”, a w tłumaczeniu "Kamp: Uwagi o modzie". Serca ludzi z całego świata podążyły za Kim Kardashian, Harrym Stylesem, Gigi Hadid, Kylie i Kendall Jenner, Jaredem Leto, Lily Collins, Zendayą i wieloma innymi gwiazdami.

Lily Collins está de cumpleaños y recordamos sus lookazos de fiesta - Foto 1

Mieliśmy do czynienia z historią i odzwierdziedlaniem kreacji z różnych obrazów. Były też inne nawiązania do historii, jak w przypadku Lily Collins, która postanowiła odzwierciedlić starą okładkę Vogue, a właściwie modelkę, która na niej występuje. Jared Leto postawił na zaskakującą stylizację, którą dopełniała trzymana przez niego... sztuczna głowa. Na dodatek element przedstawiał jego własną twarz! Ten strój często jest wspominany, jako jeden z najlepszych na całej MET Gali. Harry Styles i jego pomysł, również spotkali się z bardzo pozytywnym odbiorem, gdyż chłopak postawił na strój kobiety. Damskie ubrania i pomalowane paznokcie świetnie wyglądały na młodej gwieździe. Warto nie zapominać Zendayi przebranej za księżniczkę Disneya — Kopciuszka. Jak widać, ta gala zdecydowanie wygrywa swoimi strojami.

Wydarzenie Anny Wintour w tym roku

2021 niestety nie zwrócił pozytywnej uwagi obserwatorów całego wydarzenia, gdyż według niektórych kreacje nie były dopasowane do tematu, a w dodatku wiały nudą. Organizatorka zadziwiła również listą gości, na której pojawili się tiktokerzy, nastoletnie piosenkarki, czy youtuberzy. Wiadomo, że kreacje od projektantów możemy kochać lub nienawidzić, lecz w tym przypadku były one po prostu zbyt zwyczajne. Po roku pandemii i siedzeniu w domu oczekiwaliśmy wielkiego pokazu dziwności, a dostaliśmy typowe sukienki niczym z galerii handlowej.

Niektóre z osób jednak świetnie wywiązały się z podanego tematu, jakim był "American independence", czyli Amerykańska niepodległość. Temat miał nawiązywać do przeszłości Ameryki, jaką przykładowo jest Western. JLo świetnie wywiązała się z zadania, pozując w ciemnobrązowej sukni i westernowym kapeluszu. Billie Eilish również świetne przedstawiła temat, wcielając się w Marilyn Monroe. Jej suknia wywołała ogromne zamieszanie z powodu swojej wielkości, jednak możemy uznać, że całość to strzał w dziesiątkę. Delikatna Lily Reinhart w pięknej, jasnoróżowej sukience zdobionej kwiatami  to kolejna tematyczna bomba. Aktorka, na której sukni znajdowało się 50 kwiatów, stwierdziła, że każda z tych ozdób reprezentuje każdy ze stanów. Pomysł, zdecydowanie na miarę MET Gali!

Pin on Week 37 2021

Ciekawe sytuacje podczas MET Gali

Kilka osób dostało sporo krytyki za naprawdę, niezbyt błyskotliwe wywiady. Jedna z przybyłych, której kreacja pochodziła od Prady, skomentowała, że to właśnie była jej inspiracja. Duże zamieszanie zrobiło się wokół małżeństwa Bieber. Otóż Hailey i Justin, pozując na schodach Metropolitan Musem of Art, mogli usłyszeć, skandowane przez widzów imię "Selena". Na nagraniach mogliśmy ujrzeć Hailey ocierającą łzy, która postanowiła założyć okulary przeciwsłoneczne i zmartwionego Justina, który przepraszał ukochaną za całe zamieszanie. Imię to było imieniem byłej partnerki życiowej mężczyzny, a fani niekoniecznie godzą się z nowym związkiem piosenkarza.

Jak możemy zauważyć, to jedno z najpopularniejszych wydarzeń na świecie wywołuje wiele skrajnych emocji. Gala w tym roku, rzeczywiście otrzymała nieco więcej niepochlebnych komentarzy, jednak warto pamiętać, że wiele gwiazd, które wcześniej królowały na wydarzeniu, w tym roku musiały zrezygnować z udziału. Na szczęście, kilku gościom udało się uratować wydarzenie od katastrofy, a to cenimy najbardziej!

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Co to jest MET Gala?

Oficjalna nazwa gali to Costume Institute Gala, a jej celem jest zbieranie funduszy na rzecz Costume Institute w nowojorskim Metropolitan Museum of Art. Od 74 lat odbywa się w owym muzeum, a podczas imprezy przedstawiano przedpremierową coroczną wystawę mody. Gala jest tematyczna, więc co roku na długo przed galą uczestnicy dowiadują się, w jakim temacie mają stworzyć swoje kreacje. Od 1995 roku organizatorką jest Anna Wintour i to ona decyduje, kto znajdzie się na liście gości. Mówi się, że MET Gala to Oskary Mody, a jej uczestnicy to osoby, które naprawdę liczą się w Show-biznesie.

Kim jest Anna Wintour?

Jest to redaktor naczelna amerykańskiego Vogue oraz organizatorka MET Gali.