Powiedzenie, że "zima zaskoczyła kierowców" jest dosyć powszechne, natomiast nikt nie wspomina o nas samych. Jesień mocno zaskakuje nas swoją przewrotnością i jeszcze przed rozpoczęciem kalendarzowej zimy funduje nam temperatury na minusie. Zazwyczaj mimo świadomości pogody, nie jesteśmy przygotowani na takie anomalie. Co więcej, dosyć często ubieramy się za lekko, narażając się na masę chorób i dolegliwości z tym związanych. Mówi się, by ubierać się grubo, na cebulkę i tym podobne. Czasami przez to pocimy się, a następnie rozchorowujemy, bo nas przewiało. Niekiedy zapominamy o swetrze, wychodząc z domu i cały dzień marzniemy na zewnątrz, nie mogąc nic na to poradzić. Pojawia się, więc pytanie jak ciepło się ubrać w zimowe dni? Jest to mocno trudne pytanie, zważywszy na fakt, że ile ludzi, tyle opinii. Są jednak rzeczy, o których warto, a nawet należy pamiętać podczas skrajnych temperatur. Chcesz poznać zimowe nawyki i triki, jak łatwo sprawić, by było Ci ciepło? Zapoznaj się z naszym artykułem, a żadna zima nie będzie Ci straszna!
Pewnie przyszły wam na myśl, cieniutkie rajstopki, które właściwie nie dają żadnego ciepła. Otóż nie o takich mówimy! Warto pamiętać, że nie liczy się właściwie, co zakładamy, a materiał, z którego jest to wykonane. Ostatnimi czasy stały się popularne ocieplane rajstopy! Może was to zdziwić, lecz jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich. Wybieramy je w odpowiednim dla siebie kolorze, zazwyczaj są to standardowo: czarne, beżowe i brązowe. Zazwyczaj mają w środku polar, dlatego świetnie nadają się na przykład do założenia pod spodnie. Oczywiście przy mniejszych mrozach, mogą to być zwykłe, bawełniane rajstopy, które również utrzymają ciepło. Ocieplane rajstopy są z pewnością wybawieniem dla osób, które kochają nosić sukienki i spódniczki przez cały rok. Dzięki tej opcji nie muszą z nich rezygnować, a wręcz przeciwnie. Jest to, więc bardzo transparentna część ubioru. Możesz ją założyć pod spodnie, do spódnicy i sukienki. Wszystko zależy od tego, jak zdecydujesz!
Być może wydaje wam się to banalne, lecz wiele osób wciąż zapomina o tym, jak ważne jest okrycie głowy. Dosyć często nastolatki decydują się na wyjście z odkrytą głową w obawie przed zepsuciem się fryzury. Jest to ogromny błąd, za który często przypłaca się zdrowiem. Badania udowadniają, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę, dlatego tak ważne jest, by odpowiednio się ocieplać w zimniejsze dni. Materiałem, który bardzo dobrze trzyma ciepło, jest omawiany wcześniej polar. W rozmaitych sklepach znajdziecie całą masę asortymentu właśnie z czapkami polarowymi. Owy materiał gwarantuje ciepło i nieprzedostawanie się zimna do środka. Drugim wartym zauważenia materiałem jest wełna. W jej przypadku muszą być ostrożni alergicy, jak również osoby posiadające wrażliwą skórę. Czysta wełna doskonale zatrzymuje ciepło, a dzięki temu mamy gwarancję, że nic nam nie ucieka. Puch to kolejny ważny materiał, który świetnie sprawdza się w ocieplaniu naszej głowy. Zalecamy więc, abyście zwrócili uwagę na backet hats (kapelusze rybackie) w wersji puchowej. Są ostatnio bardzo modne i popularne, a co najważniejsze — bardzo ciepłe.
Przed wyjściem na zimną temperaturę, nigdy nie zapominaj o tym, żeby zakryć kostki. Badania udowadniają bowiem, że z powodu ich nie zakrywania, może dojść do reumatyzmu, czy zapalenia układu rodnego. Przykładowo do zapalenia jajników. Zaopatrzenie się w dłuższe skarpetki to nie problem, a może Ci bardzo pomóc. Przy dłuższych wyjściach warto się także zaopatrzyć w termos z ciepłą herbatą. Będzie on w stanie rozgrzewać Cię w odpowiednich momentach. Dodatkowo świetnym pomysłem będą rękawiczki, które powinny być w Twoim całozimowym zestawie przetrwania. Ocieplacze do dłoni to doskonały dodatek do tej całości, którą przedstawiliśmy. Można je uruchomić jednym kliknięciem, a one posłużą Ci przez dłuższy czas. Po powrocie do domu wystarczy włożyć go do wrzątku i będzie, jak nowy. Mamy nadzieję, że udało nam się dać kilka trafnych rad, które pomogą wam przetrwać zimę! Życzymy powodzenia w walce z najzimniejszą porą roku!
FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI