Jak Spędzać Czas W Domu? - Porady

Ostatnie lata pokazały nam, że czasami nie mamy wyboru w kwestii spędzania czasu w domu. Podczas tego przymusowego zamknięcia, mogliśmy przekonać się na własnej skórze, jak trudno znaleźć sobie zajęcie. Często, jednak wiązało się ono z dostępną pod ręką elektroniką — komputer, telefony, czy telewizory. Uważamy, że na czas spędzany w domu trzeba spojrzeć z perspektywy naszej produktywności. Mianowicie, zazwyczaj, gdy wracamy do domu nasz organizm "wyłącza się". W pewnym sensie możemy to uznać za pozytywny aspekt w kwestii odpoczynku. Jednakże spędzanie czasu w domu nie powinno się opierać wyłącznie na nim. Warto rozgraniczyć czas na odprężenie się, jak i na zajęcia, które mogą nas rozwinąć i nauczyć czegoś nowego. Jeśli bardzo zależy nam na obejrzeniu jakiegoś serialu, możemy robić to wraz z innymi czynnościami, które będą nieco produktywniejsze. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji spędzania czasu w domu.


Czytanie/słuchanie książek i podcastów


Wiemy, jak banalne to może się wydawać dla tych, którzy niekoniecznie przepadają za takim zajęciem. Dla zachęty przypominamy, że większość miliarderów stara się każdego dnia czytać, co najmniej 30 minut. Oczywiste jest, że czasami zwyczajnie nie chce się sięgać po papierowe wersje powieści. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji są audiobooki. Możesz ich słuchać przy rozmaitych czynnościach, chociażby podczas gotowania, sprzątania, ćwiczeń, a nawet malowania się! Książki mogą nieco przytłaczać swoją długością, dlatego też polecamy sięgnięcie po podcasty. Czym właściwie one są? Są to publikacje, głównie dźwiękowe, w formie odcinków. Przykładowo, jeśli jesteś fanem kryminałów, to istnieją krótkie i długie podcasty, które opierają się na opisywaniu realnych zbrodni. Każdy odcinek przytacza inną sprawę, a Ty podczas wielu czynności, które nie wymagają skupienia, możesz dowiadywać się różnych, nowych informacji, z wybranego przez Ciebie zakresu. Każda z powyższych propozycji, jest praktycznie zawsze darmowa. Wystarczy dobrze poszukać.


Kolorowanie — nie tylko dla dzieci!


Ta propozycja może wydawać się nieco zadziwiająca, lecz postaramy się was przekonać. Kolorowanki kojarzą nam się przede wszystkim, z dzieciństwem i czasem beztroski. W dorosłym życiu również może dać Ci podobne odczucia, zwłaszcza jeśli chciałbyś się odprężyć i nie zaprzątać sobie głowy żadnymi myślami. Kolorowanki dla dorosłych już od dłuższego czasu można kupować stacjonarnie i internetowo. Czym się różnią od tych dla dzieci? Różnicą jest fakt, że mają one ogromną ilość elementów, które są bardzo skomplikowane. Dzięki swojej zawiłości pozwalają nam się odprężyć i zapomnieć o problemach dnia dzisiejszego. Tę konkretną propozycję można połączyć z wyżej wymienioną. Pragnąc, rozluźnić się w 100% i jeszcze na tym zyskać, warto rozważyć połączenie kolorowania ze słuchaniem audiobooków lub podcastów. Nie dość, że będziesz mógł się zwyczajnie "odmóżdżyć" to na dodatek dowiesz się ciekawych informacji lub dalszych losów bohaterów danej powieści.


Ćwiczenia domowe


Treningi domowe to świetne rozwiązanie, dla tych, którzy z różnych powodów nie chcą lub nie mogą chodzić na siłownię. Co jeśli nie macie odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń? Nic! W Internecie można znaleźć ogrom różnych filmów instruktażowych w kwestii ćwiczeń, do których żadne sprzęty nie są potrzebne. Ponadto, wielu instruktorów pokazuje również zamienniki na poszczególne sprzęty potrzebne do uprawiania sportu. Wiadomo, że nie każdy jest zwolennikiem treningów siłowych, dlatego mamy inną propozycję — jogę! Joga to nie tylko ćwiczenia, ale i sposób myślenia, który dąży do równowagi w życiu. Bardzo trafną opcją jest również używanie specjalnych gum do ćwiczeń, które doskonale uzupełniają trening. Skakanka lub hula hop może wydawać się śmieszne, jednak przynosi świetne efekty przy odpowiednich treningach.


Spróbuj czegoś, czego nigdy nie robiłeś!


Zawsze chciałeś spróbować jakiegoś hobby, lecz wymagało ono czasu, którego nie miałeś? Przebywanie w domu jest świetną okazją, by to zrobić! Szydełkowanie i haftowanie, a może szycie? Jeśli nie chcesz podczas tych czynności rezygnować z używania elektroniki, to przynajmniej nauczysz się czegoś nowego z filmików instruktażowych. Możesz także poświęcić czas na gotowanie rozmaitych potraw — i Ty i Twoi lokatorzy będziecie zadowoleni. Możesz spróbować przerabiania ubrań, których już nie używasz. Sposobów na spędzanie czasu w domu jest naprawdę mnóstwo. Wystarczy otworzyć oczy na możliwości, a nie zamykać się w kręgu elektroniki, która w ogromnej ilości może źle wpływać na Twój organizm (problemy ze snem, koncentracją). Spróbuj sam z siebie spędzić czas w domu produktywnie, a z pewnością przekonasz się, że to nie takie złe!

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI