iPhone 13 - premiera i szczegóły najnowszego dzieła Apple

iPhone 13 - jak krążą pogłoski, już w trzecim tygodniu września firma Apple udostępni je sprzedaży. Oczywiście, doczekamy się aż czterech jego wersji. Zapoznamy się z klasycznym iPhonem 13, jak i wersjami Mini, Pro, a także Pro Max. Co więcej, już od jakiegoś czasu internet zalewają fotografie prawdopodobnych wersji wizualnych nowego modelu. Dla firm, które zajmują się tworzeniem case'ów jest to niebywała gratka, gdyż z pewnością na premierę tych telefonów będą najbardziej przygotowani. Ponadto, według wielu doniesień, słuchawki AirPods 3 również pojawią się w zestawieniu nowości od Apple'a.

Niestety, pragniemy wspomnieć, że wedle ogólnodostępnych informacji nasze nowinki nie będą dostępne, tak mnogo, jak zawsze. Dlaczego? Otóż podczas telekonferencji, Tim Cook ogłosił, że w trzecim kwartale roku pojawi się problem w postaci ograniczenia dostaw. Przewidujemy, że w chwili rozpoczęcia sprzedaży ilość asortymentu będzie mniejsza. Z pewnością, po pewnym czasie liczba dostępnych do kupna telefonów się zwiększy. Taka kolej rzeczy być może, znacznie spowolni sprzedaż najnowszych produktów, lecz aktualnie możemy jedynie domniemać.

iPhone 13 i AirPods 3 - czego możemy się spodziewać?

Przede wszystkim, jest wysokie prawdopodobieństwo, że iPhone 13 będzie znajdował się w nowych wersjach kolorystycznych. Dodatkowo design, jaki aktualnie panuje wśród najnowszych iPhonów nie zostanie zmieniony. Delikatna aktualizacja wystąpi, na wysepce aparatów, gdyż ta zostanie nieco powiększona. Co więcej, telefony prawdopodobnie będą wyposażone w procesor A15. W tegorocznej wersji iPhone 13 Pro i Pro Max powitamy ekrany 120Hz. Jest to nowinka, na którą wielu z Was czekało. Pozostałe wersje zobaczymy w wielkości 60 Hz. Jeśli chodzi o baterię, to rekordzistą zostaje iPhone 12 Pro Max, gdyż jego bateria ma opiewać na 4532 mAh. Natomiast, kumulatory wersji klasycznej i Pro zostały stworzone w pojemności 3095 mAh. iPhone 13 mini to jedynie ok. 2400 mAh. Ciekawym aspektem jest również szybsze ładowanie. Podobno najnowsza ładowarka, w przeciwieństwie do swoich poprzedników będzie miała 25W.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 218094549_293079439252485_7491463732202252205_n-1024x621.jpg

W kwestii aparatów krążą pogłoski, że każdy rodzaj nowego telefonu będzie zawierał VCN. Ponadto, Apple, w końcu postawił na zastosowanie zoomu peryskopowego dla swoich najnowszych modeli. Dziwimy się, że takie rozwiązanie następuje tak późno. Otóż wiele innych firm z tejże branży, taką opcję posiada już od dłuższego czasu. Jeśli chodzi o AirPods 3, to tutaj informacji nie posiadamy tak wiele. Wiadomo, że najnowsze słuchawki firmy wizualnie będą bardziej podobne do AirPods Pro, a ich premiera nastąpi wraz z telefonami.

Ceny, premiera i podsumowanie

Ogólnoświatowa premiera najnowszych iPhonów, jak i słuchawek została przewidziana na 14 września. Jeśli chodzi o premierę sklepową, to ta nastąpi ona zaledwie 10 dni po planowanej premierze. Ważnym aspektem, jak wiadomo, są ceny. Czego możemy się spodziewać w tej kwestii? Klasyczna wersja ceni się w okolicach 4200 zł, zaś mini w granicach 3600 zł. Jeśli chodzi o iPhone'y Pro i Pro Max, to w kolejności ceny wynoszą ok. 5200 zł oraz 5700 zł. Wszystko oczywiście jest ustalone na podstawie przewidywanych cen, które zostały podane w dolarach. Z tego powodu, owe ceny będą się nieco różniły w zależności od kursu dolara. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami z kategorii nowinek, jak i z innych kategorii. Jeżeli wy macie jakieś nowe przecieki odnośnie iPhone 13, to podzielcie się nimi w komentarzach!

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI