Świece sojowe czy zwykłe?

Od pewnego czasu, coraz częściej decydujemy się na świadome zakupy. Co to oznacza? Otóż zwracamy uwagę na składy produktów, ich opłacalność i wpływ na środowisko. To ostatnie jest bardzo ważne, gdyż dużo produktów już podczas produkcji sprawia duży problem. Co więcej, podczas ich użytkowania, a następnie po zużyciu zastanawiamy się, czy nie szkodzimy naturze wokół nas. Taka świadomość jest bardzo ważna w kwestii zakupu ubrań, kupowania niepotrzebnych, plastikowych opakowań, czy świec konkretnego rodzaju. Wiadomo, że nie chodzi tylko o świat zewnętrzny, ale i nasze zdrowie, które może się pogorszyć przez nasz brak świadomości. Okazuje się bowiem, że świeczki, które dotychczas wydawały się świetną opcją na romantyczne wieczory, nie są wcale tak dobrym pomysłem. Warto wiedzieć, że wiele badań wręcz krzyczy, aby zaprzestać korzystania ze świec parafinowych. Alternatywą stały się, więc świece sojowe, które negatywnych skutków nie mają. Jednak, czy kilka badań jest w stanie sprawdzić, że odrzucimy dotychczasowe świeczki? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem i poznania szczegółów, które utwierdzą was, czy postawić na świece sojowe, czy jednak pozostać przy parafinie.

Świeczki parafinowe i zapachowe — szkodliwość

Trudno wyobrazić sobie romantyczną kolację, bądź rodzinne święta bez towarzystwa tematycznych świeczek. Trudno nie myśleć o cudownym zapachu wydobywających się z tych małych palenisk. Jednak, czy zastanawialiście się kiedyś, czy świeczki zapachowe mogą być szkodliwe? Podejrzewamy, że nigdy nie było to waszym zmartwieniem. Dlatego naszą misją jest rozjaśnienie tego tematu. Podczas spalania świec zapachowych do atmosfery wydzielają się toksyny, takie jak formaldehyd, benzen, toluen i ftalany. Owe substancje, nawet przy małych ilościach mogą ogromnie szkodzić. Jeśli palisz regularnie świeczki zapachowe np. w swoim pokoju, narażasz się na choroby nowotworowe, a nawet astmę! Co więcej, jest szansa, że nabawisz się stanów lękowych, częstych bóli głowy i krwawień z nosa. Brzmi niepokojąco, nie sądzisz?

Opierając się o różne święta, możemy wspomnieć o święcie zmarłych i ogólnych odwiedzinach na grobach najbliższych. Aby uczcić pamięć o zmarłym, w większości przypadków stawiamy na znicze. W zniczach zaś znajdują się świeczki, które odpowiadają za pożądany efekt. Na pewno podczas zapalania świecy wyczuliście jej zapach. Pochodzi on od substancji zwanej toluen i występuje w świecach parafinowych. Nawet krótka styczność z tą toksyną wywołuje zawroty głowy i podrażnienie skóry. W dodatku, jeśli jesteś w ciąży, może wpłynąć szkodliwie na płód znajdujący się w Twoim łonie. Przypominamy, że świece parafinowe nie znajdują się jedynie na cmentarzach, a również w naszych domach. Co ważne, świeczki zapachowe, jak i parafinowe zawierają chemiczne substancje, odpowiadające za zapachy i kolory wosku. W przypadku ich spalania wszyscy to wdychają. Warto, więc zadać sobie pytanie, czy na pewno chcemy tak traktować swoje zdrowie i domowników?

Świece sojowe — mniejsze zło, czy dobra alternatywa?

Po zapoznaniu was z dosyć nieprzyjemnymi faktami, na temat przedmiotów, których używacie na co dzień, mamy nieco lepsze wiadomości. Jest alternatywa, która w żadnym stopniu nie szkodzi Twojemu zdrowiu, a w dodatku jest w stu procentach naturalna. Świece sojowe to innowacja na rynku świeczek, która podbiła serca, nie tylko miłośników świec, ale i zwykłych ludzi. Przy dobrej jakości tego typu świec, spotykamy się wyłącznie z naturalnymi składnikami. Zapachy w świecach sojowych są skutkiem dodawania olejków eterycznych, jak i zapachowych. Świece sojowe są w pełni bezpieczne, gdyż nie wydzielają szkodliwych substancji. Co więcej, nawet alergicy mogą czuć się swobodnie, ponieważ zwyczajnie na nie nie oddziałują. Kupując je, można wspierać małe polskie biznesy, które w trakcie pandemii rozwinęły swoją świadomą sprzedaż.

 

Postaw na świadomość zakupu!

Co ciekawe, aby zachęcić klientów do świadomych zakupów, osoby sprzedające świece sojowe postawiły na oryginalność. W ich sklepach nie znajdziesz bowiem zwyczajnych świec, które wyglądają nudno i zwyczajnie. Bardzo często są to tematyczne produkty, na przykład związane ze znakami zodiaku. Niektóre są tworzone na wzór rozmaitych deserów i dosyć łatwo je z nimi pomylić. Jeszcze inne nawiązują do wielu świąt, co zdecydowanie je uatrakcyjnia. Wiele osób decyduje się na drewniane knoty, co zdecydowanie daje bardzo ciekawy efekt wizualny. Oryginalnym aspektem jest również tworzenie świec w szklankach, kieliszkach, czy słoiczkach. Ma to na celu, zwrócenia się w stronę idei zero waste, kiedy to nic nie zostaje zmarnowane. Oznacza to, że po wypaleniu świecy, możemy umyć dane naczynie, a następnie korzystać z niego, jak z normalnego.

Świece sojowe to kolejne innowacyjne, oryginalne i nieszkodliwe dla środowiska rozwiązanie. Zdecydowanie polecamy je fanom świeczek, jak i tym, którzy kochają magiczne randki lub/i święta. Kupuj świadomie i nie narażaj się na szkodliwe skutki.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy świece sojowe są szkodliwe?

Nie. Podczas ich spalania nie powstają żadne substancje szkodliwe. Z tego względu są bezpieczne dla dzieci, kobiet w ciąży, a nawet alergików.