Taniec na odchudzanie - Top 5

Każdy z nas od czasu do czasu zastanawia się jak poprawić wygląd swojej sylwetki lub samą kondycję. Zwykle owe rozmyślania kończą się w głowie, nie zostając w żaden sposób urzeczywistnione. Dlaczego? Często proces odchudzania czy budowania pięknej figury kojarzy się z restrykcyjną dietą i niemal codziennymi ćwiczeniami. To zniechęca wielu, którzy chcą podjąć się takiego wyzwania. Wiadomo, że ciągła kontrola jedzenia jest ważna. Ćwiczenia to równie ważny aspekt, natomiast warto pamiętać, że nie kończą się one jedynie na siłowni. Alternatywą może być pływanie na basenie, jazda na rolkach, czy też taniec! Może to wzbudzić niemałe zdziwienie, lecz naprawdę jest to doskonała opcja, dla tych, którzy nie przepadają za siłowniami. 

Ponadto, w przeciwieństwie do powtarzających się aktywności proponowanych przez trenerów, taniec nie wprowadza monotonii. Jest wiele rodzajów tego sportu, a każde zajęcia mogą być inne przez ciągłą zmianę choreografii. Wiele rodzajów tej opcji, zdecydowanie urozmaica całą propozycję. Masz wybór, co do stylu tańca i muzyki, do jakiej będziesz tańczyć. Poniżej przedstawimy 5 rodzajów tańca, które pomogą Ci w walce o wymarzoną figurę i świetną kondycję.


Taniec na odchudzanie


1. Zumba


Osoby choćby lekko zainteresowane tańcem na odchudzanie dobrze wiedzą jak świetna jest zumba. Od lat podbija ona serca, tych, którym zależy na pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Jest to rodzaj tańca, w którym znajdują się elementy cardio, czy równowagi. Dużą uwagę skupia się także na pracy mięśni i wygimnastykowaniu, a to wszystko ściśle łączy się z fitnessem. Jeśli chodzi o choreografie taneczne w zumbie to spotkamy się tutaj głównie z latynoskimi układami. Choreografowie sięgają jednak po inspiracje z innych zakątków świata. Dlatego też nic dziwnego, że zdarza się w zumbie spotkać taniec brzucha i wiele innych tanecznych opcji. Jest to bardzo żywy rodzaj tańca, który wręcz doskonale sprawdzi się dla osób, które energia rozsadza. Podczas treningu zumby trwającego godzinę spalamy od 450 do 600 kalorii!
 

2. Pole dance — taniec na odchudzanie


Taniec na odchudzanie, ale na rurze? Jest to doskonały pomysł. Pole dance to dosyć kontrowersyjny rodzaj tańca, gdyż niektórym ciągle źle się kojarzy. Odkładając jednak takie bzdury na bok, warto pomyśleć o jego świetnych zdrowotnych właściwościach. Taniec ten opiera się głównie na akrobatyce i gimnastyce, dlatego pozwala nam na budowanie mięśni i rozciągliwość. Jest to definitywnie taniec na odchudzanie, ale i na uzgrabnienie naszej sylwetki zdrowymi krągłościami. Z różnych źródeł możemy się dowiedzieć, że podczas treningu pole dance na poziomie podstawowym spala się od 300 do 400 kcal. W przypadku zaawansowanego poziomu jest to nawet 700 kalorii! Liczby nie kłamią, a wręcz zachęcają do sięgnięcia po tego rodzaju aktywność.


3. Salsa


Popularny na całym świecie taniec pochodzący z Karaibów. Ten latynosko-amerykański taniec porywa nie jednego. Choreografię tej aktywności opierają się na pracy górnych partii ciała, bujaniu biodrami, jak również płynnymi krokami w rytm muzyki. Salsa wzmacnia mięśnie, pomaga skoordynować ruchy i dodaje naszym ruchom zgrabności. Co ciekawe, może być tańczona w parze, bądź w pojedynkę i od tego zależy, ile spalimy tkanki tłuszczowej. Owy taniec w ciągu godziny, pozwala spalić od 315 do 400 kalorii. Ta zmysłowa opcja to gratka dla tych, którzy poza odchudzaniem chcą przedstawić piękno płynące z tańca.


4. Dancehall


Czas na rodzaj tańca, który wywodzi się z dosyć egzotycznego kraju, jakim jest Jamajka. Dancehall jest zdecydowanie bardzo energiczną opcją, która pomaga spalić wiele kalorii. Ponadto, owy taniec pomaga na oswojenie się ze swoim ciałem i jego pełną akceptację. Okazuje się, że podczas wykonywania tych zgrabnych ruchów możesz spalić nawet do 500 kalorii! Dancehall to ekspresja, kreatywność, pasja i miłość zawarta w tańcu. W kraju swojego pochodzenia tańczą go najstarsi i najmłodsi, niezależnie od płci, czy innych aspektów. Co ważne, ściśle wiąże się on z muzyką reggae, która dosyć często jest jego akompaniamentem.
 

5. Taniec towarzyski


Taniec na odchudzanie w parze, zamyka nasze zestawienie. Ten rodzaj, jest świetną opcją, dla par, czy przyjaciół, którzy wspólnie pragną spalać swoją tkankę tłuszczową. Co ważne, taniec towarzyski ma całą masę odłamów, więc nie jest łatwo się nim znudzić. Poza sprawami zdrowotnymi taniec towarzyski uczy gracji, współpracy i podejmowania nowych wyzwań. Podczas półtoragodzinnego tańca towarzyskiego masz szansę na spalenie nawet 458 kalorii! To świetna możliwość, abyś zamienił nudny trening na siłowni w ciekawie urozmaicony trening. 


Mamy nadzieję, że przypadły wam do gustu nasze propozycje tańców z zamian za ćwiczenia na sali treningowej. Warto pamiętać, że nie trzeba wykluczać ani opcji, ani tańca, a można je stosować zamiennie. Taniec może być urozmaiceniem, co drugi trening, a Ty dzięki temu nie będziesz wpadać w monotonię.

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI